O kradzieży kół i katalizatorów możemy coraz częściej słyszeć z różnych mediów. Choć w przeszłości również dochodziło do takich sytuacji, obecnie stały się one plagą. Dziś znacznie ciężej ukraść cały samochód, ze względu na liczne zabezpieczenia. Jednak w przypadku kół i katalizatorów zadanie to jest dużo prostsze. Czy właściciele samochodów mogą uchronić się od tego rodzaj kradzieży? W jaki sposób się zabezpieczyć, aby w przyszłości nie ponieść kosztów zakupu nowych części, ze względu na kradzież?
Kradzież kół i katalizatora – czy ubezpieczenie AC pomoże?
Ubezpieczenie AC jest polisą dobrowolną, która może okazać się pomocna w wielu sytuacjach. W tym także w momencie, gdy padniemy ofiarami kradzieży. Większość towarzystw ubezpieczeniowych daje gwarancję wypłacenia odszkodowania jeśli dojdzie do kradzieży katalizatora lub kół. Jednak, aby mieć pewność, że nie zostaniemy sami ze sporym wydatkiem, warto doczytać dokładnie OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To właśnie w tym dokumencie znajdziemy informacje dotyczące zakresu ochrony w ramach ubezpieczenia AC.
Kradzież kół i katalizatora – kiedy jest bardziej prawdopodobna?
O ubezpieczeniu AC, które pokryje koszty zakupu katalizatora lub kół w momencie, gdy zostaną skradzione, powinny pomyśleć szczególnie osoby, które nie mają wydzielonego parkingu lub garażu stanowiącego ochronę dla pojazdu. To właśnie nocne parkowanie na ulicy w miejscu oddalonym od kamer będzie doskonałą okazją dla złodziei. Jeśli więc mamy możliwość zaparkowania samochodu w bezpieczniejszej okolicy, w szczególności takiej, która jest objęta monitoringiem, warto z niej skorzystać.
Czy każde ubezpieczenie AC chroni przed skutkami kradzieży kół i katalizatorów
Z założenia niemal wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe chronią swoich klientów przed kradzieżą części samochodowych. Gdy do niej dojdzie, wypłacają ubezpieczonym należną sumę pieniędzy, która pokryje koszty zakupu nowych części. Choć pomoc finansową w takiej sytuacji jest nieoceniona, nie zmienia to faktu, że na określony czas zostaniemy pozbawieni środka transportu. Podpisując umowę warto dokładnie zapoznać się z OWU. Bardzo często mini AC nie uwzględnia szkód będących wynikiem kradzieży części. Nie jest tak w przypadku każdego mini autocasco, warto jednak upewnić się, zanim podpiszemy umowę z towarzystwem. Czasami możemy być nawet nieświadomi tego faktu, aż do momentu, w którym padniemy ofiarami złodzieja części samochodowych. Często także ubezpieczenia krótkoterminowe AC nie obejmują swoim zakresem szkód będących wynikiem kradzieży kół i katalizatora. W innych przypadkach z kolei towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taką ochronę jednak w ramach rozszerzonej oferty. Aby nie przepłacać i czuć się bezpiecznie należy szukać firmy ubezpieczeniowej, która gwarantuje taką ochronę w ramach standardowej oferty. W dobie internetu znalezienie jej nie powinno stanowić większego problemu. Porównywaj ubezpieczenie oc+ac różnych towarzystw ubezpieczeniowych bez wychodzenia z domu.
Comments are closed.