Najtańsze OC w 2018r – sprawdź jak znaleźć!

Jaki jest koszt taniego OC pojazdu?

Chcąc sobie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje najtańsze OC samochodu, nie jest to łatwe, ponieważ jest wiele czynników, które wpływają na koszt polisy. To sprawia, że dla każdego kierowcy i jego pojazdu można wyliczyć inną wartość ubezpieczenia OC. Zmienna cena ubezpieczenia wynika więc z faktu, że każdy kierowca stwarza inne zagrożenie na drodze.

Firmy ubezpieczeniowe wyliczają składki na podstawie różnych zebranych informacji o kierowcy. Uwzględnia się przede wszystkim rodzaj samochodu, jego rocznik, moc silnika. Pod uwagę biorą również wiek kierowcy, jego doświadczenie w prowadzeniu pojazdu, adres zamieszkania, czy dane współwłaścicieli. Przy zniżkach za bezszkodową jazdę uwzględnia się również historię polisy. To tylko kilka takich informacji, jakie są potrzebne do tego, by wyliczyć składkę OC. Można spodziewać się tego, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym pytania będą nieco inne. Każda firma ubezpieczeniowa indywidualnie określa schemat, na podstawie którego udaje się określić stawkę za polisę OC.

„Z ubezpieczamy auto znajdziesz najtańsze OC – już od 309 zł!” – takie informacje możemy znaleźć na wielu stronach internetowych, jak: https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/, ale warto pamiętać o tym, że tanie OC wcale nie musi być najtańszą propozycją towarzystwa ubezpieczeniowego. Liczy się bowiem nie tylko cena, ale również i zakres ubezpieczenia. Może się więc okazać, że najlepszą polisą będzie ta, która oprócz OC zapewni również assistance, czy NNW.

Najtańsze OC – gdzie je znaleźć?

Nie sposób wybrać jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, które zawsze będzie mieć najlepszą ofertę, dlatego też musimy przeanalizować oferty wszystkich firm ubezpieczeniowych. Jednak jeśli podejmiemy decyzję, by samodzielnie sprawdzić, jak przedstawia się koszt polisy w naszym przypadku, musimy liczyć się z tym, że jest to zajęcie czasochłonne i męczące. Aczkolwiek zamiast odwiedzać każde towarzystwo ubezpieczeniowe z osobna, możemy zamiast tego skorzystać z porównywarki ofert, która jest dostępna przez internet.

Korzystając z porównywarki online, bardzo szybko zauważymy, że jest to obecnie najszybszy sposób na to, by znaleźć najbardziej dla siebie atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC. Za pomocą specjalnego formularza wprowadzamy potrzebne dane i taką czynność wykonujemy tylko raz. Po zatwierdzeniu wprowadzonych informacji, dane są przesyłane do centrali danego ubezpieczyciela, a następnie po przetworzeniu, odsyłane w postaci konkretnej propozycji, również online. Warto wybierać te porównywarki, dzięki którym będziemy mogli przeanalizować jak najwięcej ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób otrzymamy więcej propozycji i więcej ofert uda się w tym samym czasie przeanalizować.

Najtańsze OC w 2018 roku

Musimy pamiętać o tym, że ceny ubezpieczeń OC cały czas się zmieniają, przynajmniej kilka razy w ciągu roku. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują poziom ryzyka dla każdego potencjalnego odbiorcy. Są jednak takie czynniki, które niezmiennie wpływają na to, że cena polisy będzie niższa. Można do nich zaliczyć małą moc silnika, doświadczenie kierowcy w prowadzeniu pojazdu, czy niewielka miejscowość, w jakiej właściciel samochodu zamieszkuje. Nie bez znaczenia są również zniżki za bezszkodową jazdę.

Ze względu na to, że młodzi kierowcy nie mają doświadczenia w prowadzeniu samochodu i nie mogą liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę, muszą się nastawić na to, że będą płacić wyższe składki. OC może być nieco tańsze, jeśli młody kierowca zdecyduje się kupić samochód o mniejszej pojemności silnika.