Podwyżki cen OC w styczniu?

Jak to co roku niestety bywa, początkiem stycznia dochodzi do podwyżek cen różnych towarów i usług. Zapewne nie inaczej będzie za niecałe dwa miesiące, kiedy przywita nas rok 2016. Czy podwyżki cen będą dotyczyć również polis OC?

Jeżeli możesz to ubezpiecz się w grudniu

Podwyżki składek u towarzystw ubezpieczeniowych są całkiem realne. Wiele z nich deklarowało już wielokrotnie w bieżącym roku konieczność podwyższenia cen. Jedno pozostanie niezmienne – w ubezpieczeniu OC wciąż będzie się liczyła najniższa cena. Najwięcej zatem zyska ten ubezpieczyciel, który dokona najmniejszych podwyżek, o ile rzeczywiście będą miały one miejsce.

Druga połowa grudnia ostatnią szansą na niskie ceny?

Dla kierowców, którym kończy się polisa OC początkiem roku jest jednak dobra wiadomość. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi świąteczne promocje. Towarzystwa ubezpieczeniowe – mimo, iż lubią podnosić ceny – od czasu do czasu kuszą przeróżnymi rabatami. Niskie ceny przyciągają klientów, a przecież nie ma sensu przepłacać w przypadku OC.

Porównaj, zanim się zdecydujesz

Nie znając cen innych towarzystw nie sposób się przekonać, czy propozycja od dotychczasowego ubezpieczyciela jest korzystna. Warto zatem dokonać gruntownego porównania ofert, choćby w Internecie. Możemy np. znaleźć na https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/ – w bezpłatnej porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych lub udać się do multiagenta, który dysponuje ofertami wielu towarzystw. Nie opłaca się porównywanie składek w siedzibach i na stronach internetowych każdego towarzystwa z osobna, ze względu na czas, jaki trzeba byłoby temu poświęcić.

Słowem podsumowania

Wyższe ceny ubezpieczenia OC w styczniu są dość realne. Jest to idealny dla towarzystw czas aby podnieść składki i mieć powód usprawiedliwienia. Dla tych kierowców, którym kończy się ochrona początkiem roku, z pewnością bezpieczniej będzie wykupić polisę jeszcze w grudniu, np.: w https://ubezpieczamy-auto.pl – ubezpieczymy się w ten sposób od wyższych cen. Ponadto może okazać się, że kilka towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzi świąteczne promocje, które jeszcze bardziej zachęcą do zakupu polisy w grudniu.