Na co zwrócić uwagę kupując auto?

Chcąc pomóc kierowcom kupić samochód, specjaliści Mobil 1 i Porsche przygotowali krótki przewodnik, który w pięciu krokach podpowiada, jak dobrze wybrać auto z drugiej ręki.

Niezależnie od tego, czy kupujemy używaną 911-kę, czy coś innego z mniejszą liczbą koni pod maską – podstawowe zasady wyboru zawsze są takie same – radzi Dr. Winterfeld (Dyrektor Generalny Programu Sprzedaży Samochodów Używanych z Porsche)

Odrób zadanie domowe

Po pierwsze ustal swój budżet. Sprawdź, jakie samochody są w Twoim zasięgu. Poczytaj testy aut opublikowane na Furora.tv. Pamiętaj, że najważniejszy jest stan techniczny pojazdu. Dlatego nawet trochę starszy, ale dobrze utrzymany samochód z mniejszym przebiegiem może okazać się lepszą ofertą. Kolor czy opcje wyposażenia to tak naprawdę kwestie drugoplanowe. Wygląd jest ważny, jednak to, co siedzi pod maską jest bardziej istotne przy zakupie auta z przeszłością.

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Zawsze przed spotkaniem ze sprzedawcą, skontaktuj się z nim telefonicznie. Nie krępuj się pytać. Sprawdź jego wiarygodność i dokumentację pojazdu. Zapytaj, czy auto było serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu względem rodzaju i lepkości oleju silnikowego? Kiedy samochód był ostatni raz na przeglądzie? W jakim stanie jest ogumienie pojazdu?

Opony

Opona to jedyny element pojazdu mający kontakt z nawierzchnią drogi. Dlatego ogumienie jest tak ważne dla bezpieczeństwa na drodze. Największe firmy oponiarskie blisko współpracują z producentami aut, aby zapewnić optymalną jazdę i dobre hamowanie.

Jazda próbna

Przed zakupem samochodu nie bój się wypróbować go na drodze. Podczas jazdy testowej zwracaj uwagę zarówno na warunki prowadzenia pojazdu oraz odgłosy auta. 8 kilometrów powinno wystarczyć do oceny, czy ten samochód jest stworzony dla Ciebie. Zwróć uwagę na to, jak auto przyspiesza. Sprawdź, czy porusza się i hamuje po linii prostej. Jeżeli poszukujesz dodatkowej opinii o aucie koniecznie zajrzyj na testy samochodów na Furora.tv.

Jeśli kupujesz auto z zagranicy, to dowiedz się jakie formalności musisz spełnić: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-zarejestrowac-samochod-z-zagranicy-wniosek-formalnosci-koszty/476.html